MIĘDZYGMINNY TURNIE DRUŻYN MIESZANYCH W PIŁCE NOŻNEJ

Dnia 17.09.2011 r. na Kompleksie Boisk Sportowych ORLIK  w Robuniu, odbył się Międzygminny Turniej Drużyn Mieszanych w Piłce Nożnej, w którym uczestniczyło 6 drużyn z 3 gmin: SP z Rymania, SP z Drzonowa oraz SP z Gościna i ULKS „Skorpion” z Robunia (po 2 drużyny). W otwarciu turnieju uczestniczyli zaproszeni goście: Prezes LGD „Siła w grupie” z Gościna- pani Marianna Caban i Prezes ULKS „Skorpion” Robuń – pan Paweł Pawlak.
              Turniej współfinansowany  ze Środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW 2007 – 2013.  Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „ Skorpion” działający przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Robuniu wystąpił o przyznanie pomocy na organizację turnieju z zakresu małych projektów. Po uzyskaniu akceptacji przez Stowarzyszenie LGD „Siła w Grupie”, potwierdzającej, iż zakres operacji obejmujących działanie LEADERA+, (dotyczący organizacji imprez kulturalnych, rekreacyjnych lub sportowych) jest spójny z dążeniami ULKS „Skorpion” , 23.08.2011 r. podpisaliśmy umowę przyznania pomocy w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie.

Głównym założeniem Turnieju – spotkania, była nie tylko rywalizacja sportowa, czyli kto wygra, kto strzeli więcej bramek, który zawodnik będzie szybszy w pogoni za piłką, liczył się również uśmiech. Dlatego organizator przygotował 5 konkurencji rekreacyjno – sportowych, które uatrakcyjniły czas osobom oczekującym na swoje mecze. Zabawy były nietypowe: marsz na szczudłach, rzuty do ponumerowanych puszek, rzuty lotkami, skoki na platformie, która cieszyła się największym zainteresowaniem, zabawy z chustą tzw. integracyjną. Każdy wynik zawodnika, wpisany był na  Tablicę Rekordów, a najlepszy oznaczony zwycięskim numerem „I”.

W tym czasie na boisku obok,  trwała zaciekła walka o każdą bramkę. Sześć drużyn rywalizowało o tytuł mistrza turnieju. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, czyli każda drużyna rozegrała 5 meczy, za które otrzymywała punkty: za mecz wygrany – 3; remis – 1, przegrany – 0. Po zaciekłej walce w punktacji i kwalifikacji końcowej Międzygminny Turniej Drużyn Mieszanych w Piłce Nożnej wygrała pierwsza drużyna ze SP Gościna (15pkt), II miejsce – SP Drzonowo(10pkt), III miejsce – SP Rymań(7pkt), IV miejsce – ULKS „Skorpion” VI Robuń, V miejsce – ULKS „Skorpion” V Robuń, VI miejsce – SP Gościno. Wszystkim drużynom wręczone zostały dyplomy i puchary. Dyplomy i statuetki otrzymali również wyróżnieni zawodnicy: najlepszy strzelec ze SP Gościno I – Nikodem Koralewski (11bramek); najsympatyczniejsza zawodniczka ze SP Rymań - Dagmara Wyszyńska i najlepszy bramkarz – Weronika Szczerba z ULKS „Skorpion” Robuń. Nagrody wręczał Prezes ULKS „Skorpion” – pan Paweł Pawlak wraz z głównym organizatora turnieju – panią Elżbietą Maślaną.

Wszyscy uczestnicy mogli zjeść gorący posiłek oraz otrzymali wodą mineralną i łakocie, które uzupełniały  utracone podczas emocjonujących zmagań, kalorie. Dodatkowo każdy zawodnik otrzymał koszulkę, w kolorze swojej drużyny, z emblematem LEADER +.

Turniej bardzo podobał się zawodnikom, jak również opiekunom drużyn i organizatorom. Nikt nie miał czasu się nudzić, wszystkie dzieci wyjechały z niezapomnianymi wspomnieniami.