STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE

Stypendia szkolne i zasiłki szkolne na rok szk. 2023/2024

Urząd Miejski w Gościnie informuje, że można składać wnioski o udzielenie pomocy materialnej dla uczniów w formie stypendium szkolnego, udzielanej w celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia.

Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć  w terminie od 1 – 15 września 2023 r. w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Gościnie .

Więcej szczegółów znajduje się na stronie BIP Gościno (zakładka OŚWIATA - Stypendia szkolne - Stypendia szkolne i zasiłki szkolne na rok szkolny 2023/2024).

Odpowiednie druki wniosków można też pobrać w sekretariacie szkoły.

Termin 15 września, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jest terminem ostatecznym.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2022 r. poz.2230 tekst jednolity)