Informacja dotycząca Egzaminu Ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024

Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Robuniu, będą pisali egzaminy ósmoklasisty na terenie naszej szkoły.

Zestawy zadań egzaminacyjnych przegotowane zostaną przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie.

Nad prawidłowym przebiegiem każdego z egzaminów czuwał będzie Zespół Egzaminacyjny, składający się z trzech nauczycieli, w tym jednego z innej szkoły.

Wszystkie egzaminy przeprowadzone będą w formie pisemnej.

Egzaminy odbędą się w następujących terminach.

Termin główny:

Przedmiot egzaminacyjny

Termin egzaminu

Czas trwania egzaminu

(arkusz standardowy O-100)

Czas trwania egzaminu dla osób z dostosowaniem warunków i form przeprowadzania egzaminu (arkusze dostosowane)

Miejsce w którym przeprowadzony zostanie egzamin

14 maja 2024r.

(wtorek) – godz. 9.00

do 180 minut

15 maja 2024r.

(środa) – godz. 9.00

do 150 minut

16 maja 2024r.

(czwartek) – godz. 9.00

do 135 minut

Sala nr 7

Termin dodatkowy (dla uczniów którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogli pisać egzaminu w terminie głównym):

Przedmiot egzaminacyjny

Termin egzaminu

10 czerwca 2024r.

(poniedziałek) – godz. 9.00

11 czerwca 2024r.

(wtorek) – godz. 9.00

12 czerwca 2024r.

(środa) – godz. 9.00

Terminy ogłaszania wyników:

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom 3 lipca 2024 r.
Termin przekazania szkołom zaświadczeń i informacji do 3 lipca 2024 r.
Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji 3 lipca 2024 r.

W trakcie egzaminu:

- każdy uczeń powinien przed wejściem na salę mieć ważną legitymację uczniowską,

- przed wejściem do sali każdy uczeń wylosuje numer stolika,

- obowiązuje zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z tych z takich urządzeń w sali,

- każdy uczeń rozwiązuje zadania samodzielnie,

- każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).

-  dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę, rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Po rozwiązaniu zadań należało będzie nanieść poprawne odpowiedzi na kartę odpowiedzi, która to karta będzie się znajdowała na końcu arkusza egzaminacyjnego. Czynność ta nie będzie dotyczyła uczniów z dostosowaniem warunków i form przeprowadzania egzaminu.

Przed egzaminami odbędzie się jeszcze dla uczniów instruktaż, w jaki sposób przebiegał będzie egzamin i jak poprawnie wypełniać karty odpowiedzi.

Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty można uzyskać pod linkiem: