TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2013

Dnia 6 maja 2013 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, który odbył się w Budzistowie. W rozgrywkach I-szej  grupy wzięło udział 5 zespołów:

Akademia Piłkarska „Tłoczek”, Akademia Piłkarska „Ćwirko”, Zespół Szkół Gościno i Szkoła Podstawowa w Czerninie. Każda drużyna składała się z 12 zawodników.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIISzymon Monastyrski, Szymon Ostropolski, Paweł Skonieczny; z klasy II: Mikołaj Kaliński, Wojciech Chałas; z klasy I:  Paweł Harasimowicz, Bartosz Kowalik, Paweł Koralewski, Kacper Rudnik, Tomasz Krystyniak, Szymon Pleciak. Każdy zespół rozegrał 4 mecze systemem „każdy z każdym”. Mecz trwał 2x7min.

Po zaciętej i ambitnej walce udało nam się wygrać tylko ze szkołą z Gościna 1:0, a bramkę strzelił Bartosz Kowalik. Najlepszymi zawodnikami w naszej drużynie byli: Szymon Monastyrski z kl. III oraz uczeń kl. I - Bartosz Kowalik, który wykazał się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale również opanowaniem taktyki gry.

Swoje predyspozycje bramkarskie ujawnił Szymon Ostropolski, który odważnie i z dużym wyczuciem stawiał czoło nieustannym atakom napastników. Na uznanie zasługują pierwszoklasiści. Jako najmłodsi zawodnicy z wielkim przejęciem wchodzili na boisko i choć nie zawsze udawało się im zatrzymać atak drużyny przeciwnej, to jednak zawsze bardzo przeżywali, kiedy opiekun dokonywał zmiany z zawodnikami rezerwowymi. Turniej wygrała Akademia Piłkarska  „Tłoczek” z Kołobrzegu. Nasi zawodnicy wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.