Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Robuniu

78-120 Gościno, Robuń 5

Tel: (94) 354-09-35

XII POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY POWIATU KOŁOBRZESKIEGO

W Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej  odbył się XII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego.  Dnia 16.04.2013 r. do naszej szkoły przyjechali zawodnicy ze szkół: z Gościna, Rymania, Drzonowa i Karwina.

W turnieju wzięło udział 16 zawodniczek i 20 zawodników z pięciu szkół. Zawody rozgrywane były systemem pucharowym. W celu uniknięcia rozgrywania  pierwszych meczy pomiędzy zawodnikami tej samej szkoły, drużyny zostały rozstawione w tabeli, a tuż przed rozpoczęciem rywalizacji, kapitanowie losowali nazwiska zawodników, którzy kolejno plasowali się w tabeli, zgodnie z wcześniejszym ustaleniami. Mecz rozrywany był do dwóch wygranych setów. Każdy zawodnik kończył grę w turnieju z chwilą przegrania drugiego meczu, zdobywając dla szkoły określoną ilość punktów. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużynowo. Rozegrano łącznie 29 meczy w kategorii dziewcząt i 37 meczy w kategorii chłopców.

Po zaciekłej i wyczerpującej walce najlepszymi tenisistkami okazały się:

I miejsce – Kamila Magiera ze Szkoły Podstawowej z Gościna;

II miejsce – Joanna Nowicka ze Szkoły Podstawowej Robuń

III miejsce - Katarzyna Słoboda ze Szkoły Podstawowej z Gościna.

W kategorii chłopców miejsca czołowe zajęli:

I miejsce – Jakub Lewandowski ze Szkoły Podstawowej z Gościna;

II miejsce – Nikodem Koralewski ze Szkoły Podstawowej z Gościna

III miejsce – Patryk Zaniewicz ze Szkoły Podstawowej z Gościna.

W rywalizacji zespołowej największa ilość punktów uzyskała:

I miejsce –Szkoła Podstawowa z Gościna - 82 pkt.

II miejsce –Szkoła Podstawowa z Robunia – 54 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Drzonowa – 24 pkt.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa z Karwina

V miejsce - Szkoła Podstawowa z Rymania (szkoła wystawiała tylko drużynę chłopców)

Nad wszystkim czuwała p. E. Maślana oraz opiekunowie z innych szkół. Na zakończenie turnieju zostały wręczone medale i dyplomy dla zwycięzców oraz puchary dla szkół za trzy pierwsze miejsca. Nagrody ufundował Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Pan Tomasz Tamborski,

Spotkanie przebiegło w miłej oraz przyjemnej atmosferze, a turniej został uwieczniony wspólnym pamiątkowym zdjęciem.