DBAM O ZDROWIE – TURNIEJ REKREACYJNY

W czwartek, 28 listopada, uczniowie klasy IV uczestniczyli w Gościnie w turnieju rekreacyjnym pn. „Dbam o zdrowie”, w którym musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również widzą na temat zdrowego trybu życia. W imprezie uczestniczyły 4 szkoły podstawowe z: Czernina, Drzonowa, Robunia i Gościna. Szkołę reprezentowało 10 uczniów z klasy czwartej.
             Pierwsze zadanie, jakie drużyny musiały wykonać, polegało na wykazaniu się wiedzą na temat zdrowego stylu życia. 3 zawodników, wytypowanych przez drużynę, wypełniało test. W tej konkurencji nasi uczniowie okazali się najlepsi i zdobyli dla szkoły 4 punkty.

Część rekreacyjno -sportowa nie przyniosła nam utrzymania pierwszej pozycji, gdyż udało się zwyciężyć tylko w dwóch konkurencjach: pajączki przodem z piłką na czas, rzuty kółkami na pachołki.

W innych dyscyplinach okazaliśmy  się mniej sprawni od przeciwników. Każda dyscyplina dostarczała jednak wiele emocji i zabawy. Były to : wrzucenie na czas jak największej ilości piłeczek do pojemnika , rzutu do kosza, strzały na bramkę, czworakowanie na czas, rzuty piłką lekarską w tył do celu – na  materac.
            W kwalifikacji końcowej zajęliśmy III miejsce po szkole z Czernina i Gościna.

Każda szkoła otrzymała dyplomy i puchary, które wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej z Gościna – Mikołaj Koleśnikow. Turniej zakończył się podziękowaniami za udział i pomoc sędziom asystentom (wytypowanym uczniom) i oczywiście pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.