XIII POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY POWIATU KOŁOBRZESKIEGO

Od roku 2000 w  naszej szkole odbywa się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego.

Dnia 30.04.2014 r. przyjechali do nas zawodnicy ze szkół: z Gościna, Rymania i Drzonowa. W turnieju wzięło udział 16 zawodniczek i 16 zawodników z czterech szkół.

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym. W celu uniknięcia rozgrywania  pierwszych meczów pomiędzy zawodnikami z tej samej szkoły, drużyny zostały rozstawione w tabeli, a tuż przed rozpoczęciem rywalizacji, kapitanowie losowali nazwiska zawodników, którzy kolejno plasowali się w tabeli, zgodnie z wcześniejszym ustaleniami. Mecz rozrywany był do dwóch wygranych setów. Każdy zawodnik kończył grę w turnieju z chwilą przegrania drugiego meczu, zdobywając dla szkoły określoną ilość punktów. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużynowo. Rozegrano łącznie po  27 partii w kategorii dziewcząt i chłopców.

Po zaciekłej i wyczerpującej walce najlepszymi tenisistkami okazały się:

I miejsce – Katarzyna Rakowska ze Szkoły Podstawowej z Gościna;

II miejsce – Katarzyna Słoboda ze Szkoły Podstawowej z Gościna

III miejsce – Martyna Bedera ze Szkoły Podstawowej z Drzonowa.

W kategorii chłopców czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – Jakub Lewandowski ze Szkoły Podstawowej z Gościna;

II miejsce – Daniel Wojtanowski ze Szkoły Podstawowej z Robunia;

III miejsce – Patryk Trojanowski  ze Szkoły Podstawowej z Gościna.

W rywalizacji zespołowej największą ilość punktów uzyskała:

I miejsce –Szkoła Podstawowa z Gościna - 37 pkt.

II miejsce –Szkoła Podstawowa z Robunia – 25 pkt.

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Rymania – 19 pkt.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa z Drzonowa  - 13 pkt

Nad sprawną organizacją zawodów i poprawnością rozgrywanych meczów czuwała pani Elżbieta Maślana oraz opiekunowie z innych szkół. Bardzo pomocni okazali się również uczniowie, którzy sprawdzili się w roli sędziów. Na zakończenie turnieju zostały wręczone medale i dyplomy dla zwycięzców oraz puchary dla wszystkich szkół. Nagrody ufundował Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Pan Tomasz Tamborski.

Spotkanie przebiegło w miłej oraz przyjemnej atmosferze, a turniej został uwieczniony wspólnym pamiątkowym zdjęciem.