MINI MUNDIAL 2014

W GOŚCINIE

Uczniowie z naszej szkoły 23 maja wzięli udział w MINI MUNDIALU mistrzostwach gmin dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który został zorganizowany na wzór Mistrzostw Świata 2014 w Piłce Nożnej. Nasz klub, ULKS SKORPION,  wystawił trzy drużyny: jedną z kategorii klas III- IV, która reprezentowała – Rumunię. W kategorii klas starszych V –VI wystartowały dwie drużyny, a kraje przez nie reprezentowane to Anglia(grupa B) i Ghana (grupa A).

Jak na mundial przystało, turniej rozpoczął się od zaprezentowania wszystkich drużyn, które wystąpiły ubrane w barwy u reprezentowanego kraj. Następnie odbyła się część oficjalna: powitanie, przemówienie i otwarcie Mini Mundialu. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach: starszej i młodszej. W grupie starszej drużyna Ghany (grająca z przewagą zawodniczek) przegrała dwa pierwsze mecze: z Hondurasem i Urugwajem, a w spotkaniu  o V miejsce przegrała z Meksykiem. Drużynie angielskiej udało się wygrać z Meksykiem 2:1, a z Egiptem przegrali 1: 3, wychodząc z grupy z 3 punktami, co zadecydowało, że w półfinałach zagrali z silniejszą drużyną z grupy A - Urugwajem. Po zaciętej walce nie udało nam się strzelić żadnego gola, zaś nasz przeciwnik umieścił piłkę w naszej bramce aż 4 razy. W tej sytuacji pozostał nam ostatni mecz o III miejsce. Walka była tak wyrównana, że 3 minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, dopiero strzały karne w ostatniej kolejce zaważyły, iż Anglia z wynikiem 5:6 zdobyła IV miejsce w turnieju.

Dużo więcej szczęścia oraz „umiejętności” miał zespół Rumunii, czyli nasze klasy młodsze. Dzieci rozegrały mecze z Argentyną i ze Szkocją, pokonały je wbijając im po trzy bramki. W półfinale spotkali się z drużyną Brazylii i w wspaniałym stylu pokonały ich z wynikiem 4:2.

Ostatni mecz okazał się najtrudniejszy, gdyż nawet desperacka obrona bramkarza nie uchroniła nas od czterokrotnego wyciągania piłki z naszej bramki. Wycieńczeni zawodnicy pomimo przegranej byli dumni z osiągniętego sukcesu.

Na zakończenie turnieju rozdano upominki, puchary i medale. Drużyna Rumunii w składzie: Klaudia Rakowska, Paweł Koralewski, Paweł Skonieczny, Aleksandra Rzewucka, Szymon Ostropolski, Klaudia Sienkiewicz, Jagoda Rzepkowska, Mikołaj Kaliński, Rafał Przybylski odebrała puchar i medale za zdobycie II miejsca.

Zespół ten będzie reprezentował  naszą gminę w rozgrywkach, które odbędą się 7 czerwca w Szczecinie. Drużyna Ghany odebrała wyróżnienie – puchar za postawę „fair play” i za niezłomną postawę walki na boisku. Nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki z klas III – IV otrzymała Aleksandra Rzewucka.

Turniej bardzo podobał się uczestnikom, a kibice bawili się, dopingując swoje zespoły. Dzieci miały zapewnione konkurencje sportowe dla drużyn, posiłek, zimny prysznic dla ochłody. Cały turniej były komentowany przez „profesjonalnego znawcę piłki nożnej” , a TV Szczecin rejestrowała najpiękniejsze chwile turnieju, które można obejrzeć na stronie

MINI MUNDIAL 2014
W SZCZECINIE

7 czerwca drużyna Rumunii kontynuowała swoją przygodę z piłką nożną w Mini Mundialu w Szczecinie.

W turnieju wystartowało  16 drużyn w kategorii klas III – IV i 16 z klas V – VI. Mecze rozgrywane były równocześnie na 4 boiskach trawiastych. Drużyna z naszej szkoły wylosowała  grupę B razem z  Finlandią oraz Algierią, Hondurasem – drużynami, które zdobyły złoto i srebro w turnieju. Po zaciętej i desperackiej walce nie udało nam się zdobyć żadnej bramki i wyjść z grupy,

jednak sportowa  postawa naszych dzielnych zawodników została zauważona, a drużyna otrzymała Puchar „fair play”.
            Uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w tak wspaniałym wydarzeniu sportowym. Było to dla nich niezapomniane przeżycie i inspiracja, aby za rok powtórnie spróbować swoich sił w MINI MUNDIALU 2015.

Relacje i galerię zdjęć z całego turnieju można zobaczyć na stronach:

www.facebook.com/pages/Mini-Mundial/182050698508892

www.minimundial.pl/