JESIENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

20 października odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej dla klas IV – V. Do rywalizacji zaprosiliśmy szkołę z Gościna.  Zawody były rozgrywane w kategorii dziewcząt i chłopców, a  oprócz drużyn w tych kategoriach, wystartował zespół chłopców z klasy III.

Dziewczęta i chłopcy z klas V rozegrali po jednym meczu, czyli o zwycięstwo w swojej kategorii walczyli przeciwko sobie „Gościniacy i Robuniacy”. W obu meczach lepsi okazali się zawodnicy z Robunia. Chłopcy wygrali 5:0, a dziewczęta 5:2.

W drugiej części turnieju startowały 4 zespoły chłopców i 3 zespoły dziewcząt, dlatego rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdy”. Każda drużyna za wygrany mecz otrzymywała 3 punkty, za remis - 1 punkt, za porażkę - 0 punktów. W tej kategorii dziewczęta z Gościna wygrały wszystkie swoje mecze, strzelając naszym zawodniczkom łącznie 26 bramek, nie tracąc żadnej. Po zdobyciu 6 punktów, dziewczęta z Gościna zdobyły I miejsce. II i III zajęły zawodniczki z Robunia kolejno, z klasy IV oraz zawodniczki z klasy IV i z III. Wiele emocji dostarczyły potyczki wśród chłopców młodszych. Każdy zespół rozegrał po trzy mecze. Najwięcej radości naszym kibicom dostarczyli chłopcy z klasy III, którzy wygrali wszystkie mecze, zdobywając łącznie 9 punktów. Akcjom Bartka i innych strzelców bramek towarzyszyło wiele braw i okrzyków naszych wiernych kibiców. Miejsce II i III zajęli zespoły z Gościna: klasa IV „b” i klasa IV „a”.

Na zakończenie turnieju prezes ULKS „skorpion” wręczył zwycięskim zespołom dyplomy oraz puchary dla szkół. Nasza szkoła wywalczyła trzy zwycięstwa, zaś szkoła z Gościna jedno, oddając tym razem „prym naszym piłkarzom nożnym”. Uwieńczeniem wspólnej, wspaniałej zabawy było zdjęcie grupowe wszystkich uczestników, opiekunów oraz sędziego zawodów – Daniela W.