Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Robuniu

78-120 Gościno, Robuń 5

Tel: (94) 354-09-35

XIV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Dnia 15.04.2015 r. po raz 14-sty, tenisiści z zaprzyjaźnionych szkół walczyli o Puchar w Międzyszkolnym  Turnieju Tenisa Stołowego. Patronat nad turniejem, od bieżącego roku, przejął Dyrektor naszej szkoły, a organizacją zajął się ULKS „SKORPION”. Przyjechali do nas zawodnicy ze szkół z Rymania i Drzonowa, niestety w ostatniej chwili zrezygnowali z udziału zawodnicy ze szkoły z Gościna.   W turnieju wzięło udział 12 zawodniczek i 12 zawodników z trzech szkół.

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym. Mecz trwał do dwóch wygranych setów. Każdy zawodnik kończył grę w turnieju z chwilą przegrania drugiego meczu, zdobywając dla szkoły określoną ilość punktów. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie w kategorii dziewcząt i chłopców oraz drużynowo. Rozegrano łącznie po  19 partii w kategorii dziewcząt i chłopców.

II miejsce – Tomasz Lewczycki ze Szkoły Podstawowej z Rymania;

III miejsce – Michał Panecki ze Szkoły Podstawowej z Robunia.

W rywalizacji zespołowej szkoła z Drzonowa i z Robunia uzyskały taką sam ilość punktów i o zwycięstwie zdecydowały najwyższe miejsca zawodników z tych szkół. Ostatecznie szkoły uplasowały się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa z Robunia – 34 pkt.

II miejsce –- Szkoła Podstawowa z Drzonowa  - 34 pkt

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Rymania – 29 pkt.

Nad sprawną organizacją zawodów i poprawnością rozgrywanych meczów czuwała pani Elżbieta Maślana oraz opiekunowie z innych szkół. Bardzo pomocni okazali się również uczniowie, którzy sprawdzili się w roli sędziów. Na zakończenie turnieju wręczone zostały medale i dyplomy dla zwycięzców oraz puchary. Nagrody wręczał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Robuniu – pan Paweł Pawlak.

Spotkanie przebiegło w miłej oraz przyjemnej atmosferze, a turniej został uwieczniony wspólnym pamiątkowym zdjęciem.