TURNIEJ GIER ZESPOŁOWYCH

Dnia 7 grudnia 2015 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Robuniu odbył się Gminny Turniej Gier Zespołowych klas VI. Wystartowały trzy drużyny: dwie ze SP Gościno i jedna ze SP Robuń. W skład zespołu wchodziło sześciu zawodników, w tym co najmniej dwie dziewczynki.

Turniej  obejmował rywalizację w czterech grach drużynowych: siatkówce, koszykówce, halowej piłce nożnej i unihokeju. W każdej dyscyplinie rozegrano mecze systemem „każdy z każdy”, a po podsumowaniu  danej dyscypliny, za zwycięstwo drużyna otrzymała 3 punkty, za drugie miejsce 2pkt. i 1 pkt  za trzecie. Każda drużyna rozegrała po dwa mecze w każdej dyscyplinie, łącznie osiem  po 10 minut, czyli intensywnej gry aż 80 minut. Po zaciętych i wyczerpujących zmaganiach tytuł Mistrza Gminy w grach zespołowych otrzymała drużyna ze SP Gościna w składzie: Aleksandra Thurow, Aleksandra Słoboda, Filip Siuciak, Rafał Wolkenstein, Damian Bieńkowski, Karol Henning. Zajmując w każdej dyscyplinie drugie miejsce, wicemistrzem została drużyna z Robunia w składzie: Aleksandra Rzewucka, Klaudia Sienkiewicz, Paweł Skonieczny, Szymon Monastyrski, Szymon Ostropolski, Patryk Horodek.

Na zakończenie turnieju Dyrektor szkoły wręczył uczestnikom medale i dyplomy za zajęte miejsca oraz puchary dla Mistrzów i Wicemistrzów w grach zespołowych.

Zmęczeni, ale też przepełnieni satysfakcją, uczestnicy turnieju pozowali do wspólnego zdjęcia, które zakończyło dzień zmagań sportowych.