MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Dnia 10.05.2016 r. po raz 15-sty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły. W tym roku gościliśmy szkołę z Gościna i Karwina. W ostatniej chwili udział swój odwołała szkoła z Drzonowa, która od wielu lat jest związana z naszym turniejem. W turnieju wzięło udział 8zawodniczek i 12 zawodników.

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów, tzn. że zawodnik odpadał z rozgrywek po drugim przegranym meczu. Po zaciekłej i wyczerpującej rywalizacji indywidualnej najlepszymi tenisistami okazali się:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Laura Barczewska ze Szkoły Podstawowej z Robunia;

II miejsce –Klaudia Sienkiewicz ze Szkoły Podstawowej zRobunia;

III miejsce – Aleksandra Piasecka  ze Szkoły Podstawowej z Gościna.

W kategorii chłopców czołowe miejsca zajęli:

I miejsce –Eryk Cylipan ze Szkoły Podstawowej z Karwina;

II miejsce – Piotr Kwiatkowski  ze Szkoły Podstawowej z Karwina;

III miejsce – Szymon Ostropolski ze Szkoły Podstawowej z Robunia.

W rywalizacji drużynowej zawodnicy zdobywali punkty dla swojej drużynyproporcjonalnie do zajętego miejsca(od 1 do 7).  Ostatecznie szkoły uplasowały się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa z Robunia – 30 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Gościna  - 19 pkt

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Karwina – 17 pkt.

Nad sprawną organizacją zawodów i poprawnością rozgrywanych meczów czuwała pani Elżbieta Maślana oraz opiekunowie z innych szkół. Bardzo pomocni okazali się również uczniowie, którzy sprawdzali się w roli sędziów.
           Na zakończenie turnieju wręczone zostały medale i dyplomy dla zwycięzców oraz puchary dla szkół. Nagrody wręczał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Robuniu – pan Paweł Pawlak.

Nagrodzonym zawodnikom gratulujemy, a przegranym życzymy powodzenia w przyszłym roku, wszystkim zaś możemy pogratulować postawy „fair play” oraz zaciętości sportowej w czasie rozgrywek. Potem uczestnicy z zadowoleniem pozowali do wspólnego zdjęcia.

Zmęczeni, ale zadowoleni z uzyskanych wyników pożegnaliśmy gości.