Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Robuniu

78-120 Gościno, Robuń 5

Tel: (94) 354-09-35

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ

Nasi najlepsi piłkarze w ramach eliminacji do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar TYMBARKU" w piłce nożnej. Zawody odbyły się 28 października na ORLIKU w Budzistowie. Rywalizowało ze sobą sześć szkół z powiatu kołobrzeskiego: szkoły z Kołobrzegu (SP3, SP 4, SP5, Morska Kraina), SP Czernin, SP Robuń. Szkołę naszą reprezentowali: Kacper Rudnik(C),Bartosz  Kowalik, Adrian Hemon, Paweł Harasimowicz, Dominika Nowicka, Konrad Świrgoń, Mikołaj Kaliński, Jakub Chlewicki, Paweł Koralewski.

Turniej prowadzony był systemem „każdy z każdym”, czyli każdy zespół rozegrał 5 meczów. Ze względu na złe warunki atmosferyczne, rywalizacja na boisku trwała tylko 10 minut. Zawodnicy z wielkim poświęceniem i determinacją walczyła o każdą piłkę.

Turniej rozpoczęliśmy spotkaniem ze Szkołą Podstawową z Czernina i już w pierwszych minutach, po niedokładnym podaniu obrońcy, straciliśmy pierwszą bramkę. Strata bramki okazała się mobilizująca dla naszych atakujących, którzy wykorzystując błędy przeciwnika i rozgrywając piękne akcje trzykrotnie umieścili piłkę w siatce przeciwnika, wygrywając 3:1. W kolejnych meczach SKORPION wygrał jeszcze dwa razy(z SP 5 -1:0; z SP 3 – 2:1), raz zremisował (z SP 4 – 1:1) i niestety raz przegrał (z  SP Morska Kraina – 0:6).
            Na szczególne wyróżnienie zasługuje Adrian Hemon, który wykorzystując okazje czterokrotnie umieścił piłkę w bramce przeciwnika.