TURNIEJ GIER ZESPOŁOWYCH

15 grudnia odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Gier Zespołowych dla klas IV – VI.  Wystartowało 5 drużyn: trzy drużyny ze SP w Gościnie oraz dwie z Robunia. Sześcioosobowe zespoły rywalizowały w trzech dyscyplinach zespołowych: halowej piłce nożnej, siatkówce i unihokeju. Rozgrywki w każdej z dyscyplin, prowadzone były systemem pucharowym. Zespół zdobywał dla siebie określoną liczbę punktów, w zależności od zdobytego miejsca. W klasyfikacji końcowej o zwycięstwie decydowała łączna liczba zdobytych punktów.

Po oficjalnym rozpoczęci turnieju,  zapoznaniu uczestników z zasadami oraz organizacją rozgrywek drużyny rozpoczęły rywalizację od zmagań siatkarskich. Rozegrano 7 meczów, które wyłoniły najlepszą drużynę w siatkówce – II drużyna Robuń. Najwięcej emocji dostarczyły potyczki w piłkę halową. Przy zagrzewającym do boju dopingu kibiców, wygraną zapewniła sobie drużyna I z Gościna. Oni również wygrali w unihokeja. W klasyfikacji końcowej po zliczeniu wszystkich punktów uzyskano następujące wyniki:

I miejsce drużyna I ze SP Gościno - zdobywając 14 punktów;

II miejsce drużyna II ze SP Robunia - zdobywając 10 punktów;

III miejsce drużyna I ze SP Robunia - zdobywając 8 punktów.

Tym samym tytuł Gminnego Mistrza Gier Zespołowych w 2016 uzyskała drużyna I z Gościna w składzie: Filip Loepp, Wojciech Skrzypczyk, Kuba Kupisz, Natalia Kamińska, Ilona Kisiel, Rafał Rygielski, Michał Tarach.

Wicemistrzem została drużyna II z Robunia w składzie: Bartosz Kowalik, Kacper Rudnik, Paweł Koralewski, Adrian Hemon, Dominika Nowicka, Wiktoria Piekarska.

Medale i puchary wręczył dyrektor szkoły, składając gratulacje wszystkim uczestnikom i dziękując z grę „fair play”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali upamiętnieni na wspólnym zdjęciu.