XVI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Dnia 16.05.2017r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „SKORPION” dla uczniów szkół podstawowych . W tym roku gościliśmy szkołę z Gościna i Karwina. W turnieju wzięło udział 24 najlepszych tenisistów z trzech szkół.

Turniej rozpoczął p. Paweł Pawlak  witając przybyłych sportowców  i życząc im  zwycięstwa. Rywalizacja odbywała się w kategorii: indywidualnej - dziewcząt i chłopców oraz drużynowej, w której każdy zawodnik zdobywał dla swojej szkoły określoną ilość punktów(w zależności od zajętego miejsca).  Zawody rozgrywane były systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów.

Po losowaniu, które zadecydowało o miejscu w tabeli rozgrywek, rozpoczęła się emocjonująca walka o pierwsze miejsca. Po zaciekłej i wyczerpującej rywalizacji indywidualnej najlepszymi tenisistami okazali się:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Jagoda Bieńko ze Szkoły Podstawowej z Gościna;

II miejsce –Martyna Cylipan  ze Szkoły Podstawowej z Karwina;

III miejsce – Weronika Więcławska  ze Szkoły Podstawowej z Robunia.

W kategorii chłopców czołowe miejsca zajęli:

I miejsce –Sergiusz Grembowski ze Szkoły Podstawowej z Karwina;

II miejsce – Kacper Rudnik  ze Szkoły Podstawowej z Robunia;

III miejsce – Paweł Koralewski  ze Szkoły Podstawowej z Robunia.

W rywalizacji drużynowej szkoły uplasowały się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa z Robunia – 33 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa z  Karwina - 32 pkt

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Gościna – 21 pkt.

Nad sprawną organizacją zawodów i poprawnością rozgrywanych meczów czuwała pani Elżbieta Maślana oraz opiekunowie z innych szkół. Bardzo pomocni okazali się również uczniowie, którzy sprawdzali się w roli sędziów.

Na zakończenie turnieju wręczone zostały medale i dyplomy dla zwycięzców oraz puchary dla szkół. Nagrody wręczał Prezes ULKS SKORPION z  Robunia – pan Paweł Pawlak. Nagrodzonym zawodnikom gratulujemy, a przegranym życzymy powodzenia w przyszłym roku, wszystkim zaś możemy pogratulować postawy „fair play” oraz zaciętości sportowej w czasie rozgrywek. Na koniec uczestnicy z zadowoleniem pozowali do wspólnego zdjęcia.

Zmęczeni, ale zadowoleni z uzyskanych wyników pożegnaliśmy gości.