GMINNE ZAWODY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

5 stycznia w Szkole Podstawowej w Gościnie (Gimnazjum) reprezentacja dziewcząt i chłopców uczestniczyła w spotkaniu eliminacyjnym do powiatowych rozgrywek w mini siatkówce – czwórek. W skład drużyny weszły dwa zespoły czteroosobowe z rezerwowymi zawodnikami. Mecz rozgrywany był do dwóch wygranych setów. Pierwszego seta rozgrywał zespół I z Robunia z zespołem I ze szkoły z Gościna, zaś drugiego seta – nasz II zespół z II gościńskim. W przypadku remisu w setach grany jest set trzeci do 15 punktów.

Szkołę naszą reprezentowali uczniowie z klas V-VII. Dziewczęta: Oliwia Ostropolska, Roksana Gozdal, Wiktoria Chlewicka, Weronika Więcławska, Aleksandra Kuczyńska, Wiktoria Piekarska, Wiktoria Balcer.

Drużynę najlepszych siatkarzy utworzyli: Jakub Chlewicki, Paweł Harasimowicz, Adrian Hemon, Paweł Koralewski, Bartosz Kowalik, Tomasz Krystyniak, Paweł Naleśnik, Szymon Pleciak, Kacper Rudnik, Mikołaj Kaliński.

Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach, a sędziowały je starsze koleżanki z Gimnazjum. Chłopcy zagrali ładny mecz, rozgrywając piłkę na trzy w miarę swoich możliwości. Wiele punktów zdobyli z  zagrywki, przesyłając na stronę przeciwnika silne, trudne do odebrania piłki. Dziewczęta również doskonale poradziły sobie z zagrywką i jej  odbiorem. Ostatecznie zawody o awans do powiatowych rozgrywek w mini siatkówce zakończyły się zwycięstwem chłopców oraz dziewcząt. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.