TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 24 kwietnia 2018 na boisku „Orlik” w Gościnie odbyły się eliminacje do powiatowych Zawodów w Piłce Nożnej w kategorii dziewcząt  i chłopców. W porannych godzinach rozegrano dwa mecze pomiędzy szkołami podstawowymi z naszej gminy. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały:  Gabriela Bazylińska, Roksana Gozdal, Oliwia Ostropolska, Aleksandra Kuczyńska, Wiktoria Piekarska, Weronika Więcławska,  Wiktoria Balcer.

Dziewczęta spotkanie zaczęły bardzo ofensywnie i wyszły na prowadzenie, strzelając bramkę. Jednak po błędach obrony i zamieszaniu w  polu karnym,  piłka trzykrotnie  została umieszczona w naszej bramce. Mecz zakończył się zwycięstwem dziewcząt z Gościna-3:1. Kolejny mecz chłopców przyniósł wiele wrażeń, gdyż w ciągu 18 minut padło aż 7 bramek. Widzieliśmy wiele akcji indywidualnych, ale również precyzyjnych podań, z których padały piękne bramki. Mecz chłopców zakończył się wynikiem 5:2 dla Robunia. Skład drużyny: Michał Kuczyński, Konrad Świrgoń, Paweł Harasimowicz, Adrian Hemon, Paweł Koralewski, Bartosz Kowalik, Tomasz Krystyniak, Kacper Rudnik, Mikołaj Kaliński.

Zwycięskie drużyny reprezentowały naszą gminę w rozgrywkach powiatowych, które odbyły się 25 kwietnia na Orliku przy Milenium w Kołobrzegu. Na tym etapie rozgrywek w kategorii chłopców wystartowało pięć szkół z: Dygowa, Drzonowa, Robunia, Kołobrzegu „Morska Kraina” i Ustronia Morskiego. Rozgrywki przeprowadzone były systemem „każdy z każdym”, a spotkania odbywały się równocześnie na dwóch boiskach i trwały 2 x 8 min. Chłopcy z dużym zaangażowaniem i wysokimi aspiracjami podjęli sportową walkę. Ustawienie rozgrywanych meczów sprawiło, że drużyna wygrywała kolejno mecze: z Dygowem – 3:0,

z Ustroniem Morskim – 3:1, z Drzonowem- 2:0. W ostatnim meczu z "Morską Krainą" przegraliśmy 0:5, pomimo bardzo dobrych interwencji naszego bramkarza -T. Krystyniaka i obrony.

Wspaniałej gry i efektywności w zdobywaniu bramek należy pogratulować Kacprowi Rudnikowi a całemu zespołowi współpracy i sportowej zaciętości. Jedna przegrana sprawiła, że szkoła nasza  w zawodach zajęła II miejsce. Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i  duchu sportowej rywalizacji. Na zakończenie drużynom zostały wręczone statuetki i dyplomy.

Gratulujemy naszym zawodnikom wysokiego miejsca w rozgrywkach powiatowych.