XVII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Dnia 27.04.2018 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa ULKS SKORPION, w którym udział wzięło 24 zawodników. Rywalizacja toczyła się pomiędzy naszą szkołą a szkołą z Gościna.

W tym roku został zmieniony regulamin rozgrywek, aby  umożliwić uczestniczenie w zawodach uczniom z klasy VII. Każda szkoła wystawiła po dwie dziewczynki i dwóch chłopców z klas: V, VI i VII. Uczniowie rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo, zdobywając dla swojej szkoły określoną ilość punktów w zależności od zajętego miejsca. Suma zdobytych przez uczniów danej szkoły punktów decydowała o zwycięstwie  drużynowym.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a mecz trwał do dwóch wygranych setów. Każdy zawodnik rozegrał 11 meczów. Łącznie rozegrano w turnieju 132 mecze.

Po zaciekłej i wyczerpującej rywalizacji indywidualnej najlepszymi tenisistami okazali się:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Weronika Więcławska ze Szkoły Podstawowej z Robunia;

II miejsce –Zuzanna Kuczyńska ze Szkoły Podstawowej z Gościna;

III miejsce – Jagoda Bieńko  ze Szkoły Podstawowej z Gościna.

W kategorii chłopców czołowe miejsca zajęli:

I miejsce –Kacper Rudnik ze Szkoły Podstawowej z Robunia;

II miejsce – Adrian Hemon  ze Szkoły Podstawowej z Robunia;

III miejsce – Jakub Deptaze Szkoły Podstawowej z Gościna.

W rywalizacji drużynowej  szkoły uplasowały się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa z Robunia – 103 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Gościna  - 84 pkt.

Nad sprawną organizacją zawodów i poprawnością rozgrywanych meczów czuwała pani Elżbieta Maślana oraz pani Agnieszka Kraśniewska. Bardzo pomocni okazali się również uczniowie, którzy sprawdzali się w roli sędziów.
         Na zakończenie turnieju wręczone zostały medale i dyplomy dla indywidualnych zwycięzców oraz puchary dla szkół. Nagrody wręczał Prezes ULKS SKORPION – pan Paweł Pawlak.
         Nagrodzonym zawodnikom gratulujemy, a pozostałym życzymy powodzenia w przyszłym roku, wszystkim zaś możemy pogratulować postawy „fair play” oraz zaciętości sportowej w czasie rozgrywek.

Na zakończenie tradycyjnie wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.