XIX EDYCJA TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

7 listopada chłopcy i dziewczęta z klas III – V wzięli udział w eliminacyjnych rozgrywkach na szczeblu powiatowym w Turnieju Piłki Nożnej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w Budzistowie.

Naszą szkołę w kategorii U-12 reprezentowali: Łukasz Monastyrski, Bartosz Lipnicki, Korneliusz Iwański, Piotr Osiński, Mateusz Peśla, Daria Pleciak, Ignacy Polan, Karol Purgat, Adam Rzepkowski, Wiktoria Świrgoń.

W turnieju wystartowało  8 drużyn z naszego powiatu: SP Czernin, SP Wrzosowo, szkoły z Kołobrzegu SP 4, SP 5, SP 6 oraz SP Robuń. Ze względu na tak dużą liczbę drużyn turniej rozgrywany był w dwóch grupach: A i B. Naszymi przeciwnikami były szkoły z Kołobrzegu, których uczniowie grają w kołobrzeskim klubie sportowym, dlatego dwa pierwsze mecze przegraliśmy z „kretesem”: 6 i 8 bramek utraconych przy 0 zdobytych. W trzecim meczu ze SP nr 6 zremisowaliśmy 2:2, a bramki strzelił: Łukasz Monastyrski i Krol Purgat.

Na szczególne uznanie zasługuje zawodniczka obrony, Wiktoria Świrgoń, która niejednokrotnie ratowała drużynę przed utratą bramki.

Uczestnicy otrzymali pamiątkową statuetkę i z „tycim” rozczarowaniem wrócili do szkoły.