PIŁKA NOŻNA

8 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach gminnych do Mistrzostw Powiatu w Mini Piłce Nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców prowadzonych w ramach Igrzysk Dzieci przez SZS.
          Rozegrano po jednym meczu w obu kategoriach. W skład drużyny żeńskiej weszły: Weronika Więcławska, Gabriela Bazylińska, Wiktoria Świrgoń, Karolina Rzewucka, Hanna Panecka, Agata Podolak, Dominika Liśkiewicz, Roksana Gozdal. Dziewczęta po zaciętej walce 5 razy umieściły piłkę w bramce przeciwniczek, a 4 gole straciły. Trafnością  strzałów wykazały się: G. Bazylińska i W. Świrgoń.

Zwycięstwo wywalczyli również chłopcy wynikiem; 7:3, obejmując prowadzenie już  na początku meczu. Najwięcej piłek w bramce przeciwnika umieścił  Kacper Rudnik, Konrad Świrgoń i Adrian Hemon, często przy „asyście” Łukasza Monastyrskiego. Dużą rolę odegrali zawodnicy obrony, którzy przechwytując piłki przeciwnika nie pozwalali na zakończeni akcji– Adrian Kuczyński, Jakub Młotek, Bartosz Lipnicki oraz bramkarz Marcel Zaborowski.

10 maja obie drużyny uczestniczyły w rozgrywkach powiatowych na Euroboisku w Kołobrzegu. Wystartowało 5 zespołów dziewcząt ze szkół: Dygowa, Kołobrzegu 3, Ustronia Morskiego, Drzonowa. Nasze zawodniczki rozegrały 4 mecze, w których udało im się wygrać z Ustronim Morskim, przez co  uplasowały się na IV miejscu.

W kategorii chłopców wystartowało 6 szkół z naszego powiatu: Siemyśl, Kołobrzeg 4, Drzonowo, Dygowo, Ustronie Morskie. Najpierw rozegrano mecze w dwóch grupach A i B, a po wyjściu z grupy „mecze na krzyż”, następnie mecz o I i III miejsce w zawodach. Nasi chłopcy wygrywając z Siemyślem wyszli z grupy z drugiej pozycji. W półfinale przegraliśmy z Drzonowem, ale wygrana z Ustroniem Morskim zapewniła  im III miejsce w zawodach.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom uzyskanych wyników. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy a najlepsze puchary, które zostały ufundowane przez SZS Kołobrzeg.