XI POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY POWIATU KOŁOBRZESKIEGO

Dnia 16 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Robuniu odbył się XI Powiatowy Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Kołobrzeskiego, którego organizatorem był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „SKORPION” . Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do dwóch przegranych meczy, tj. zawodnik, który przegrał dwa mecze, kończył grę. Zawody skierowane były do uczniów wiejskich szkół podstawowych z całego powiatu kołobrzeskiego. W turnieju udział wzięło 32 uczniów z pięciu szkół: SP Drzonowo, SP Gościno, SP Rymań, SP Siemyśl i SP Robuń. Uczestnicy rywalizowali w kategorii: dziewcząt i chłopców oraz drużynowej. O miejscu szkoły w kwalifikacji drużynowej decydowała suma punktów zdobytych przez zawodników danej drużyny. Nad prawidłowym rozstawieniem i przebiegiem turnieju czuwała p. E. Maślana oraz opiekunowie szkół.

W kwalifikacji końcowej w kategorii dziewcząt kolejne miejsca zajęły:

I miejsce – Iga Chmielewska, SP Gościno
II miejsce – Wioleta Kuczyńska, SP Robuń
III miejsce – Natalia Śniadecka, SP Gościno

Natomiast w kategorii chłopców:

I miejsce – Patryk Iwański , SP Robuń
II miejsce – Marcin Kasiński, SP Gościno
III miejsce – Maciej Kubisiak, SP Siemyśl

Ostatecznie szkoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce – Szkoła Podstawowa z Gościna uzyskując 59 pkt
II miejsce – Szkoła Podstawowa z Robunia zdobywając 40 pkt
III miejsce – Szkoła Podstawowa z Siemyśla zdobywając 18 pkt
IV miejsce - Szkoła Podstawowa z Drzonowa
V miejsce - Szkoła Podstawowa z Rymania

Na zakończenie turnieju zostały wręczone medale i dyplomy w kategoriach indywidualnych oraz puchary dla szkół za trzy pierwsze miejsca. Nagrody ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego. Wręczenia nagród dokonał Prezes ULKS „SKORPION” Pan Paweł Pawlak. Turniej zakończył się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, z zachowaniem zasad „fair play”.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „SKORPION” serdeczni dziękuje Staroście Powiatu Kołobrzeskiego Panu Tomaszowi Tamborskiemu za wspieranie działań, mających na celu krzewienie kultury fizycznej oraz popularyzacja tenisa stołowego w powiecie kołobrzeskim. Podziękowania należą się również opiekunom przybyłych drużyn, którzy chętnie angażowali się w prowadzenie turnieju.