ZWYCIĘSTWA TENISISTÓW

28 października nasza szkoła zorganizowała XVIII Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa ULKS SKORPION.  W turnieju wystartowało 8 dziewczynek i 8 chłopców ze szkół podstawowych z Gościna i Robunia. Turniej prowadzony był systemem „każdy z każdym”, a rywalizacja obejmowała zmagania: w kategorii dziewcząt i chłopców oraz  drużynowe(każdy zawodnik zdobywał punkty dla swoje szkoły).

Po zaciętej rywalizacji medalowe miejsca zajęli:

w kategorii dziewcząt
I miejsce – Bazylińska Gabriela ze SP z Robunia;
II miejsce – Więcławska Weronika ze SP z Robunia;
III miejsce – Kuczyńska Zuzanna ze SP Gościna;

w kategorii chłopców
I miejsce – Koralewski Paweł ze SP z Robunia;
II miejsce – Kuczyński Michał ze SP z Robunia;
III miejsce – Chlewicki Jakub ze SP z Robunia.

W podsumowaniu klasyfikacji drużynowej I miejsce wywalczyła nasza szkoła zdobywając 50 punktów. Na zakończenie turnieju Prezes ULKS SKORPION – P. Pawlak wręczył medale i dyplomy najlepszym tenisistom, a obu szkołom puchary i dyplomy.

Natomiast 30 października w Szkole Podstawowej  nr 7 w Kołobrzegu odbyły się Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej prowadzonych przez SZS  Kołobrzeg. W zawodach tych z naszej szkoły wystartowała drużyna dziewcząt w składzie: Gabriela Bazylińska, Weronika Więcławska; rezerwa – Aleksandra Kuczyńska oraz  drużyna chłopców: Paweł Koralewski, Michał Kuczyński; rezerwa- Jakub Chlewicki.

Dziewczęta po trzech meczach wygranych zdobyły I miejsce w powiecie, tym samym klasyfikując się do rozgrywek regionalnych.

Rozgrywki chłopców odbywały się w 3 grupach, z których tylko pierwsze miejsca uczestniczyły w rozgrywkach o zwycięstwo. W walce tej chłopcy przegrali ze SP z Drzonowa i 6 z Kołobrzegu, zajmując III miejsce w powiecie.

Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, szkoły zaś - dyplomy i statuetki.