DZIECI KRÓLA BAŚNI

Dnia 24.09.2019 r. dzieci z klas O – III wyjechały do RCK w Kołobrzegu na przedstawienie teatralne pt. ,,Dzieci Króla Baśni”.

Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji Artenes z Wrocławia trwał około 70 minut. Bohaterowie spektaklu Król Baśni i grupa niesfornych psotników - dzieci, przedstawiły niewinne sytuacje wzajemnego przezywania się, niegrzecznego odnoszenia do siebie, traktowania rówieśników jako gorszych, nie mając świadomości, jak bardzo może to ranić innych.

Jednak przygody, z jakimi zmierzyli się bohaterowie, sprawiły, że z małych złośników stały się grupą przyjaciół. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci uświadomiły sobie, jak ważna w życiu jest przyjaźń i tolerancja. Nauczyły się oraz  zrozumiały, że wspólna zabawa i wzajemny szacunek jest czymś bardzo ważnym, wręcz oczywistym w grupie rówieśników.