POROZMAWIAJMY O UZALEŻNIENIACH I PRZEMOCY!

W poniedziałek 7 października 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w warsztatach teatralno – profilaktycznych prowadzonych przez aktora i terapeutę Teatru Kurtyna z Krakowa pana Macieja Berniaka.

Warsztaty miały na celu uświadomienie młodzieży czym jest uzależnienie i jaki ma wpływ na życie człowieka. Uczniowie dowiedzieli się, jakie pułapki czyhają na nich w kontakcie z narkotykami i dopalaczami oraz poznali negatywne skutki ich zażywania. Spotkanie było również okazją do rozmowy o tym, dlaczego młodzi ludzie sięgają po dopalacze i narkotyki. Czy dzięki nim otrzymują to, czego pragną?

Uczniowie dodatkowo nabyli podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji i zachowań asertywnych poprzez pracę nad zwiększaniem świadomości siebie: swoich uczuć, postaw, wartości, czy sposobów funkcjonowania w grupie. Chętnie wzięli udział w rozmowie na temat przeżywanych przez nich emocji i rozwijania w sobie umiejętności mówienia na temat uczuć. W ramach warsztatów uczniowie zdobyli odpowiednie informacje umożliwiające podejmowanie przez nich skutecznych decyzji w walce przeciwko uzależnieniom.

Pan Maciej przekazał również wiedzę o rodzajach przemocy i ich skutkach. Szczególną uwagę poświęcił omówieniu zagadnień dotyczących przemocy cybernetycznej. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i przemyślanych decyzji w przyszłości.