TENIS STOŁOWY NA POZIOMIE REGIONU

2 grudnia w Szkole Podstawowej w Robuniu odbyły się Mistrzostwa Regionu „B” w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt. W zawodach uczestniczyły szkoły, które zajęły I miejsca w swoich powiatach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wystartowało 5 drużyn z powiatów: szczecińskiego – SP 45 Szczecin;  Świnoujście – SP 6 ; goleniowskiego – SP Przybiernów; kamieńskiego – SP Kamień Pomorski; kołobrzeskiego – SP Robuń. Powiat nasz reprezentowały: Weronika Więcławska, Gabriela Bazylińska i rezerwa -  Aleksandra Kuczyńska.

Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych gier . Mecz toczył się w trzech starciach: najpierw zawodnicy rywalizowali w grach indywidualnych, następnie w grze podwójnej – debel, a gdy mecz nie został rozstrzygnięty, odbywały się kolejne gry indywidualne z wymianą zawodników z pierwszego spotkania. Nad poprawnością zawodów czuwała p. E. Maślana we współpracy z młodymi sędziami z klasy VIII.
            Turniej przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze. Zawodniczki podczas sportowej rywalizacji  wykazywały się postawą  fair play oraz nawiązywały nowe znajomości.

Po kilkugodzinnym współzawodnictwie w klasyfikacji  końcowej szkoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce – Szkoła Podstawowa z Przybiernowa;

II miejsce - Szkoła Podstawowa ze Szczecina;

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Kamienia Pomorskiego;

IV miejsce  - Szkoła Podstawowa z Robunia;
V miejsce - Szkoła Podstawowa ze Świnoujścia.

Zwycięzcom medale wręczył dyrektor szkoły –P. Pawlak, wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze szkoły - puchary. Dla uczestników organizator przygotował słodki poczęstunek oraz napoje.

Na zakończenie dyrektor pogratulował wszystkim zawodnikom i opiekunom oraz podziękował za wspaniałą atmosferę, w jakiej przebiegał turniej. Uczestnicy na pamiątkę zrobili sobie wspólne zdjęcie.