WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

Słoneczna pogoda i ciekawe towarzystwo – oto atut całodniowej wycieczki, która odbyła się 04 października  2019. Była to wycieczka, zorganizowana w ramach  nagrody za zwycięstwo w konkursie zbiórki makulatury przeprowadzonym w minionym roku szkolnym przez Urząd Miejski w Gościnie. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc – kl. I, III, VI otrzymali w czerwcu 2019 r. wysokie nagrody pieniężne, które postanowiono przeznaczyć w obecnym roku szkolnym na wycieczkę. Śmiało można ją nazwać wyprawą rodzinną, ponieważ 52 osobową grupę stanowili nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice, a nawet rodzeństwo.

Wyruszyliśmy już o 5.00 rano, aby zdążyć na czas do Centrum Nauki ,,Eksperyment” w Gdyni, gdzie czekała super rozrywka dla małych i dużych. Poprzez zabawę, dotyk i eksperymenty każdy miał możliwość zgłębienia trudnych tematów zagadnień fizycznych, tajemnic ludzkiego ciała, czy  ciekawostek ze świata zwierząt. Po blisko 3 godzinnym szaleństwie, wszyscy udali się do pobliskiej restauracji ,,Eureka”.

Po uzupełnienia spożytej energii przyszedł czas na gdańskie ZOO.  Okazało się, że dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z niespotykanymi na co dzień zwierzętami  pochodzącymi ze wszystkich kontynentów. Młodsi z  wielką chęcią biegali między alejkami, starsi robili  zdjęcia, a nawet próbowali się porozumieć z niektórymi zwierzętami.

Ta niezwykła  lekcja przyrody była atrakcją dla wszystkich uczestników, a jesienna dawka ruchu   dodała energii na nadchodzący tydzień. W drodze powrotnej nie można było odmówić sobie wizyty w Mc Donald`s. Posileni, zmęczeni, ale pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do Robunia późnym wieczorem.