DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w kilku słowach powitał zebranych oraz w imieniu uczniów złożył pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Następnie zaprosił zebranych na część artystyczną. Pełne humoru przedstawienie przygotowane pod opieką pani Ilony Linkiewicz przez uczniów klasy VIII wprowadziło wszystkich w doskonały nastrój. Nie zabrakło okolicznościowych wierszy i uroczo wykonanych piosenek.

Kiedy na salę został wprowadzony sztandar szkoły, głos zabrał pan dyrektor Paweł Pawlak. Podziękował dzieciom za występy, a także złożył życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi oraz  zaproszonym emerytom.

Uroczystość ta była również okazją do wręczenia  nagród i świętowania jubileuszy. Nagrodę Burmistrza Miasta Gościna otrzymała pani Elżbieta Maślana, natomiast nagrody dyrektora szkoły otrzymali: pani Grażyna Pluta, pani Izabela Jeżyna, pani Natalia Bertrand, pani Wiesława Burda, pani Urszula Paprocka, pani Marzena Ostropolska oraz pan Piotr Różański. Pan dyrektor  uhonorował również drobnymi upominkami jubilatkę - panią Barbarę Hawrot, świętującą trzydziestolecie pracy zawodowej.

W trakcie apelu serdeczne życzenia oraz słodkości przekazały na ręce pana dyrektora także przedstawicielki Rady Rodziców.

Oficjalną część obchodów Dnia Edukacji Narodowej zamknęli uczniowie, wręczając pracownikom szkoły i zaproszonym gościom po symbolicznej różyczce.