PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 9 marca 2021r. w  bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.

Uczniowie pierwszej klasy zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, wzięli udział w zabawie „ Zagadki o książce i o kwiatach wiosennych”. Następnie pierwszoklasiści obejrzeli bajkę „Świnka Peppa w bibliotece” i wzięli udział w konkursie plastycznym  na najpiękniejszą ilustrację do bajki.

W dalszej części spotkania uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące biblioteki,  rozwiązywali zagadki i łamigłówki, przypominali o co prosiły książki i jak należy zachować się w bibliotece.

Gdy pierwszoklasiści pomyślnie zdali egzamin i złożyli przyrzeczenie, pani bibliotekarz dokonała pasowania i  wręczyła dzieciom przygotowane  prezenty: książeczki ,,17 zalet książki dla dzieci”, piękne zakładki, kolorowe okulary aby świat wydawał się bajkowy, albumy z kolorowymi kartkami oraz słodycze.

Na zakończenie spotkania uczniowie samodzielnie wybierali książki do przeczytania w domu.