#JestemzSOS

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie #JestemzSOS. Projekt, którego koordynatorem jest Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, ma na celu okazanie głośnego sprzeciwu wobec normalizacji przemocy.  To, co kiedyś było obrazoburcze, dziś już wielu osób nie wzrusza. Agresja i hejt w sieci są tak powszechne, że przestaliśmy zwracać na nie uwagę.

Nigdy przemoc nie była tak obecna w naszym życiu jak dzisiaj… Projekt  #JestemzSOS poprzez swoje działania promuje tolerancję wobec dzieci, a w szczególności wobec podopiecznych pieczy zastępczej w Polsce. Dzieci z pieczy zastępczej czy rodzin w kryzysie, mogą być bardziej narażone na internetową, „niewidzialną” przemoc ze strony rówieśników.

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w 45 minutowych lekcjach prowadzonych w trybie zdalnym przez doświadczonych specjalistów – p. Katarzynę Kopczyńską-Kwiatek i p. Małgorzatę Klimas. Poprzez udział w tym projekcie nasi uczniowie zapoznali się z problemem nietolerancji we współczesnym świecie, poznali sposoby walki z nietolerancją w szkole, zwiększyli swoją świadomość dotyczącą problemu obrażania w sieci. Uświadomili sobie przyczyny powstawania hejtu oraz jakie uczucia towarzyszą hejterom.

Na zakończenie nasza szkoła otrzymała dyplom potwierdzający udział w projekcie #JestemzSOS, z którego się bardzo cieszymy. Dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia ze przeprowadzenie ciekawych i pouczających lekcji, które pozwolą nam umiejętnie dostrzegać przejawy nietolerancji i promować otwartą postawę na potrzeby innych.