LICEUM, TECHNIKUM CZY MOŻE SZKOŁA BRANŻOWA?

Już niebawem uczniowie klasy ósmej kończą edukację w naszej szkole. Każdy z nich musi zdecydować - co dalej? Jaką szkołę powinien wybrać, aby móc w przyszłości wykonywać zawód, który przyniesie mu satysfakcję. Takie pytania stawia sobie w chwili obecnej większość ósmoklasistów, ponieważ od połowy maja będę musieli składać wnioski do szkół ponadpodstawowych. Naszym ósmoklasistom w uzyskaniu odpowiedzi pomógł udział w Targach Edukacyjnych 2021 zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Kołobrzegu. Targi, tak jak większość wydarzeń w czasie pandemii, odbyły się w formie online.

Podczas spotkania szkoły ponadpodstawowe z powiatu kołobrzeskiego prezentowały swoje oferty edukacyjne i przekazywały niezbędne informacje dotyczące możliwości kształcenia w swoich placówkach.

Uczniowie aktywnie wzięli w nim udział zadając pytania o kierunki kształcenia, rozszerzone przedmioty, rekrutację, funkcjonowanie internatu oraz praktyki.

Zainteresowanie targami było tak duże, że organizatorzy postanowili je powtórzyć w dniu 29.04.2021 - w tej samej formule i według tego samego harmonogramu.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w targach pomoże naszym uczniom podjąć tę ważną życiową decyzję dotyczącą wyboru dalszej edukacji.