MOJE PIERWSZE „PRAWO JAZDY”

9 czerwca uczniowie klasy IV i V przystąpili do egzaminu na Kartę Rowerową. Egzamin przebiegał w dwóch fazach. W pierwszej dzieci pisały test teoretyczny, którego zaliczenie było warunkiem przystąpienia do części praktycznej. Test on-line zawierał pytania z ogólnych zasad przepisów ruchu drogowego, krzyżówki drogowe z określoną kolejnością przejazdu na różnych typach skrzyżowań, podstawową wiedzę z pierwszej pomocy oraz obowiązkowe wyposażenie roweru.

W drugiej części zdający udowadniali, że potrafią prawidłowo poruszać się po „mini miasteczku ruchu drogowego”. Część  praktyczną przygotował i przeprowadził star. sierż. Marcin Tetera z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Kołobrzegu. Egzamin zaliczyło 12 uczniów. "Pierwsze prawo jazdy " - Karta Rowerowa zostanie wręczona przez dyrektora szkoły na apelu podsumowującym.

Gratulujemy młodym rowerzystom i życzymy szerokiej drogi!