SZKOLNY RAJD ROWEROWY

W dniu 12 czerwca 2021r. z inicjatywy Rady Rodziców odbyła się kolejna edycja Szkolnego Rajdu Rowerowego. Uczestniczyli w nim głównie uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, rodzice oraz nauczyciele. Uczestnikami byli również uczniowie z innych szkół.

Wystartowaliśmy spod szkoły w Robuniu o godz. 11.30 i przejechaliśmy, głównie ścieżkami rowerowymi trasę przez Myślino, Gościno i Karkowo kończąc rajd w Świetlicy Wiejskiej w Dargocicach.

Około godziny 13.00 byliśmy już na miejscu cali i zdrowi. Było nas na trasie prawie 40 osób. Poza tym indywidualnie ze swoich miejscowości docierały rowerami na metę również inne osoby wraz z dziećmi. Na terenie świetlicy czekał na nas poczęstunek. Po zaspokojeniu pragnienia i głodu każde dziecko wraz z rodzicem mogło wziąć udział w kilku bardzo ciekawych konkurencjach sprawnościowych.

Dla dzieci zorganizowane zostało również stanowisko strzelnicze, na którym można było strzelać do tarczy z długiej broni pneumatycznej. Strzelnica cieszyła się cały czas bardzo dużym zainteresowaniem. Dla większości, którzy skorzystali z takiej okazji było to pierwsze poważne strzelanie.

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach oraz strzelaniu otrzymali atrakcyjne i wartościowe nagrody. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowe koszulki z okolicznościowym nadrukiem.

Za organizację Szkolnego Rajdu Rowerowego należą się ogromne słowa podziękowania dla Rady Rodziców, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gościnie, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Robunia, Wartkowa i Ramlewa, Stowarzyszeniu Sportowo Strzeleckiemu VIS z Gościna, Sołectwu Dargocice na czele z p. Sołtys Barbarą Kołodziejczyk, p. Bartkowi Grzesiakowi oraz naszym nauczycielom.