RAJD PIESZY

Wtorek, 22 czerwca, był radosnym dniem dla uczniów klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Robuniu, którzy uczestniczyli w jednodniowym Rajdzie Pieszym do Dargocic.

11 śmiałków z pełnym wyposażeniem biwakowym stawiło się o godzinie ósmej gotowych do około dwugodzinnego marszu  polnymi ścieżkami. Grupa ochoczo wyruszyła spod szkoły. Podczas spaceru dzieci mogły nadrobić towarzyskie zaległości, swobodnie porozmawiać, a przy okazji podziwiać przyrodę i piękno terenów polodowcowych.

Po dotarciu na miejsce czekała na nich niespodzianka, którą przygotował dziadek dwóch uczniów z klasy V, mianowicie idealne miejsce do biwakowania. Gdy wszyscy posilili się, przyszedł czas na zabawę. Las to oczywiście wspaniała przestrzeń dla bawiących się w chowanego, a urozmaicony teren okazał się doskonały do zorganizowania gry w podchody. Nie obyło się również bez niefortunnych zdarzeń, choćby pomylenie drogi podczas zabawy, czy wejścia przez jednego z chłopców w sam środek bagienka i utrata buta.
            Do szkoły uczestnicy rajdu zmęczeni i dość umorusani powrócili autokarem szkolnym.