ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole to dwie uroczystości. O godzinie 9.00 rozpoczął się apel dla uczniów klas IV – VIII i jego przebieg był związany z pożegnaniem ósmoklasistów.

Po krótkich programach przedstawionych przez klasy VII i VIII, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły.

Następnie wszyscy absolwenci otrzymali  świadectwa oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniom wzorowym i wyróżniającym się w nauce, sporcie wręczono nagrody od szkoły, Rady Rodziców oraz Rady Miasta Gościno. Nagrodzono również uczniów z Samorządu Uczniowskiego. Dodatkowo Pan Dyrektor  wręczył pisemne podziękowania rodzicom wspierającym działania szkoły.

Uroczystość zakończyła wzruszająca ceremonia „odcięcia” absolwentów i przekazanie przez ich przedstawicieli kroniki z pamiątkowym wpisem oraz prezentu.

Po apelu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych na mniej oficjalne spotkanie.

Drugi apel, dla dzieci z klas młodszych, rozpoczął się o godzinie 11.00. Żegnający się z pierwszym etapem edukacyjnym i swoim wychowawcą trzecioklasiści wystąpili z krótkim, wprowadzającym w wakacyjny nastrój programem artystycznym.

Dalsza część uroczystości przebiegała podobnie jak apel dla uczniów klas starszych. Zostały  rozdane świadectwa. Nagrodzono również uczniów wyróżniających się w nauce i tych ze 100% frekwencją. Dyrektor podziękował rodzicom.

Nie zabrakło również czasu na spotkanie dzieci z wychowawcami w klasach.