SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

Wraz z powrotem do szkoły uczniowie mogą korzystać z atrakcji, które już wpisały się w nasz kalendarz. Do jednej z nich należą bardzo lubiane spotkania z aktorami Teatru Kurtyna z Krakowa.

Młodzi artyści odwiedzili naszą szkołę 18 października br. z przedstawieniami dedykowanymi dla trzech grup wiekowych. Najmłodsze dzieci (0 – III) mogły obejrzeć spektakl pt.  Jak pokonać Smoka,

uczniowie klas IV – VI występ pt. Czas próby,

a siódmo- i ósmoklasiści sztukę pt. Wyzwanie.

Przedstawienia  w przystępny i interesujący sposób prezentowały zagrożenia na jakie narażone mogą być współcześnie dzieci. Poruszały tematykę związaną ze stosowaniem używek, zdrowiem psychicznym  młodzieży, wpływem grupy rówieśniczej na zachowanie młodych ludzi czy braku przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji oraz niedojrzałości emocjonalnej.

Uczniowie obejrzeli spektakle z zainteresowaniem i pożegnali aktorów gorącymi brawami.