OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

21 marca br. świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny, dlatego też uczniowie do szkoły przyszli bez książek i zeszytów. Nie były one potrzebne, ponieważ zaplanowaliśmy dzień bez nauki.

Na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych dzieci podzielone na grupy wiekowe mogły obejrzeć swoje ulubione bajki lub filmy. Następnie najmłodsi wybrali się na przechadzkę po okolicy oraz plac zabaw,

a uczniowie klas IV – VIII na pieszą wycieczkę do Dargocic. Na szczęście pogoda dopisała, toteż  spacer okazał się bardzo przyjemny.

Po dotarciu nad jezioro dzieci mogły odpocząć i posilić się. O to zadbały mamy działające w Radzie Rodziców, które już czekały z piekącymi się na grillu kiełbaskami. Wszyscy szybko zregenerowali się i aktywnie wykorzystali czas wolny.

Chętni bawili się w chowanego, rozegrali mecz piłki nożnej lub trenowali umiejętność współpracy podczas zabaw zręcznościowych.

Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy wesoło, delektując się słoneczną aurą.