II Międzyklasowy Konkurs Kolęd

Dnia 19.12.2023r. w naszej szkole odbył się drugi Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany dla wszystkich uczniów przez RR i SU. Głównym celem tej imprezy było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania. Tego dnia odwiedziły nas dzieci z przedszkola ”Ptasie podwórko”, które wystąpiły gościnnie.

Konkurs Kolęd i Pastorałek podzielony był na dwie części. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z klas 0-III, a następnie uczniowie klas IV-VIII. Śpiewający uczniowie byli poprzebierani w kolorowe świąteczne stroje nawiązujące do czasów narodzin Chrystusa. Uczestnicy zaskakiwali walorami głosowymi oraz pomysłową choreografią do prezentowanych utworów.

Wykonawców oceniało jury w składzie:
- Przewodnicząca Klubu Seniora "Złoty Wiek" - pani Zofia Czerniszewska
- Sołtys Dargocic, Wierzbki Górnej oraz Wierzbki Dolnej - pani Barbara Kołodziejczyk
- Dyrektor Centrum Kultury i Książki w Gościnie - pan Marcin Pawlak
- Ksiądz Stanisław Mikos
- oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Robuniu - pan Paweł Pawlak

Podczas oceny jury szczególną uwagę zwróciło na interpretację tekstu, poczucie rytmu, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny.
Przyznano następujące nagrody:
w kategorii 0-III - I miejsce zdobyły dzieci z oddziału przedszkolnego.
w kategorii IV-VIII- I miejsce zdobyła klasa VI.
Odbyło się też głosowanie publiczności, które wygrały dzieci z oddziału przedszkolnego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrodę finansową dla klasy, a wszyscy uczestnicy słodkie niespodzianki. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Wspaniała atmosfera i wysoki poziom występów, to są główne argumenty za tym, by konkurs na stałe wpisał się w bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Robuniu.