RAJD ROWEROWY 2017

SZKOLNY RAJD ROWEROWY

poniżej znajduje się link do filmiku z rajdu

W sobotę 3 czerwca 2017 r. zorganizowany został przez naszą szkołę rajd rowerowy. Uczestnikami byli uczniowie, rodzice, członkowie rodzin oraz nauczyciele. Była to już druga edycja rajdu. Pierwsza miała miejsce w ubiegłym roku szkolnym przy okazji obchodów 50-lecia szkoły. Jej inicjatorem była nasza Rada Rodziców. W tym roku trasa była taka sama: Robuń, Pobłocie Wielkie, Pobłocie Małe, Myślino, Gościno, Dargocice, Wierzbka Górna i Wierzbka Dolna.

Wystartowaliśmy o godz. 11.00, by ukończyć trasę ok. godz. 15.00. Niektórzy uczestnicy dołączali do rajdu w poszczególnych miejscowościach. Najmłodszymi uczestnikami były dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszystkim udało się bezpiecznie dotrzeć do mety, którą była, dzięki uprzejmości Pani Sołtys, Świetlica Wiejska w Wierzbce Dolnej .

Tam czekała na nas ciepła grochówka i pieczone kiełbaski. Posiłek serwowali nasi rodzice.

Po chwilowym odpoczynku przystąpiliśmy do rozgrywania rodzinnych konkurencji sportowych prowadzonych przez nauczycieli. Wielu uczestników brało udział w każdej z konkurencji.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Były też nagrody pocieszenia. Całe przedsięwzięcie było niezwykle udane.

Pogoda dopisała i każdy z uczestników wrócił do domu zadowolony. Na trasie o bezpieczeństwo dbali strażacy OSP z Wartkowa, Ramlewa, Robunia i Gościna oraz Straż Miejska. Wspomagała nas również Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej z Gościna. Uczniowie i rodzice z Gościna również byli uczestnikami rajdu.

Szczególne słowa podziękowania za pomoc w organizacji należą się Radzie Rodziców, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Gościna, Fermie Drobiu Popowo z Pobłocia Małego oraz Państwu Magdalenie i Bartłomiejowi Grzesiak.