RAJD ROWEROWY 2016

GWIAŹDZISTY  RAJD  ROWEROWY

Dnia 04.06.2016 odbył się Gwiaździsty Rajd Rowerowy dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Był on imprezą towarzyszącą obchodom 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Robuniu. Organizatorami rajdu była Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Robuniu oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Gościnie.

Trasa rajdu prowadziła głównie ścieżkami rowerowymi przez Robuń, Pobłocie Wielkie, Pobłocie Małe, Myślino i Dargocice. Najliczniejsza grupa wyruszyła z Robunia w kierunku Pobłocia Wielkiego i miała do pokonania najdłuższą trasę  ( około 30 km ), dwie grupy wyruszyły z Wartkowa,  jedna w kierunku Myślina, druga, najmłodszych uczestników, pojechała bezpośrednio do Dargocic. Na stacji paliw LOMAX w Gościnie dołączyła grupa uczestników ze Szkoły Podstawowej w Gościnie. Po krótkim odpoczynku ruszyli wszyscy do Dargocic.

Rowerzystów asekurowała OSP Wartkowo i Ramlewo. Dzieci jechały pod opieką rodziców. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy uczestnicy dotarli na plac przy świetlicy wiejskiej w Dargocicach. Tam czekała na rowerzystów smaczna grochówka, kiełbaska i kaszanka z grilla oraz chłodne napoje i lody.

Po zasłużonym odpoczynku odbyły się konkurencje sportowe dla dzieci i ich opiekunów, przygotowane i poprowadzone przez nauczycieli z SP w Robuniu oraz rodziców. Wielu uczestników chętnie brało udział w zawodach.  Dużym powodzeniem cieszyła się konkurencja w przeciąganiu liny.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, które zostały zakupione z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Uczestnicy byli zadowoleni, wszystkim dopisywały humory oraz pogoda. W rajdzie wzięło udział około 100 osób. Składamy podziękowania dla Sołectwa Dargocice, OSP Wartkowo, OSP Ramlewo oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gościnie.