Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Robuniu

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Robuniu

78-120 Gościno, Robuń 5

Tel: (94) 354-09-35

CZERWIEC 2011

CZERWIEC  2011

 

 

Szkoła  Podstawowa  im.  Marii  Konopnickiej  w  Robuniu

 

POWITANIE WIOSNY

            Tradycyjnie już uroczyście obchodziliśmy nadejście wiosny. Do świętowania uczniowie przygotowywali się dużo wcześniej, układali hasła, wykonywali marzanny, wiosenne kwiaty z bibuły, szykowali przebrania. Pod opieką p. D. Karnaś dzieci przygotowały przedstawienie.

 

            Dnia 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu. Po przedstawieniu komisja oceniła marzanny oraz nagrodziła najbarwniejsze przebrania. Każdy, kto wykonał marzannę dostał upominek. Następnie pod opieką nauczycieli wszyscy wyruszali na przemarsz po Robuniu z marzannami i kwiatami. Okrzykami informowali mieszkańców, że nadchodzi wiosna. Nad bezpieczeństwem kolorowego korowodu czuwała Policja. Potem dzieci poszły do parku przy szkole i tam p. P. Różański spalił marzanny. Tak została pożegnana zima i powitana wiosna.

 

 

ZAPOBIEGAMY POŻAROM

            Dnia  24.03.11 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV-VI. Do eliminacji gminnych dostało się pięć osób z najlepszym wynikiem. Byli to: Martyna Przytocka, Justyna Andrzejewska, Żaneta Walikowska, Milena Wiśniewska i Paweł Monastyrski. W eliminacjach gminnych najlepsze okazały się uczennice z naszej szkoły. I miejsce zajęła Martyna Przytocka, II – Justyna Andrzejewska, III miejsce uzyskała Żaneta Walikowska. Dziewczynki zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbyły się 09.04.2011 r. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą, rywalizacja była wyrównana. Nasze reprezentantki brały udział w dogrywce i ostatecznie zajęły IV miejsce. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Warto nadmienić, że w naszej szkole miesiąc wcześniej odbył się konkurs plastyczny pn. „Strażak - ratownik naszym przyjacielem”. W konkursie wyróżnionych zostało 8 osób: Klaudia Sienkiewicz kl. I, Patrycja Sudyk kl. II, Paulina Kotynia kl. III, Martyna Iwanejko kl. IV, Wiktoria Gozdal kl. IV, Izabela Bednarek kl. VI, Martyna Przytocka kl. VI, Milena Wiśniewska kl. VI. 

 

Żaneta Walikowska kl.VI

Justyna Andrzejewska kl.VI

 

TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWYM

 

            Dnia 24.03.2011 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Robuniu odbyły się eliminacje do gminnego „Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowym’’. Eliminacje polegały na tym, aby jak najszybciej przejechać rowerem tor przeszkód . Kilka dni wcześniej uczniowie pisali test. Dzień później, 25.03.2011 r. w Gościnie odbyły się eliminacje gminne.  Naszą szkołę pod opieką p. Andrzeja Tuszyńskiego reprezentowały  następujące osoby: Milena Wiśniewska kl. VI, Rafał Urbański kl.VI, Marcin Iwanicki kl.VI. Zaraz po przyjeździe do Szkoły  Podstawowej w Gościnie uczniowie spróbowali jazdy na torze przygotowanym przez gościńską podstawówkę. Po kilkunastu minutach przyjechała pani z Policji i zaczęliśmy pisać test. Na teście można było maksymalnie zdobyć 25 pkt. Później była jazda na rowerze . Na jeździe były tylko minusowe punkty za błędy i te wyniki z jazdy były odejmowane od wyników z testu. Turniej wygrał uczeń z naszej szkoły –  Marcin Iwanicki, który uzyskał 21 pkt., miejsce drugie i trzecie przypadło uczniom z Gościna. Jako grupa wygrała szkoła z Gościna przewagą jednego punktu. Na powiatowym Turnieju BRD w Gościnie, gminę reprezentowali uczniowie ze szkoły w Gościnie.

Marcin Iwanicki kl. VI

 

SUKCES SZÓSTOKLASISTÓW

            Co roku wszyscy uczniowie szóstych klas piszą zewnętrzny sprawdzian podsumowujący ich wiedzę i umiejętności po drugim etapie nauki. W ostatnich dniach Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała wyniki sprawdzianu przeprowadzonego w tym roku w dniu 5 kwietnia. Szóstoklasiści mogli uzyskać maksymalnie 40 punktów. Najlepiej z naszych uczniów sprawdzian napisali: Żaneta Walikowska – 38 pkt. – stanin najwyższy oraz Marcin Iwanicki – 35 pkt. – stanin bardzo wysoki. Powody do zadowolenia mają wszyscy uczniowie tej klasy, ponieważ uzyskali średnią ze sprawdzianu – 26,15 pkt. Jest to bardzo dobry wynik, który według skali staninowej określany jest jako wyżej średni. Uzyskana przez naszych uczniów średnia jest wyższa od średniej gminy – 23,16 pkt., powiatu – 23,42 pkt., województwa – 24,42 pkt. oraz kraju – 25,28 pkt.

 

            Od 27 maja 2011 r. wgląd do szczegółowych wyników sprawdzianu zewnętrznego z obszaru, na którym egzamin przeprowadza OKE w Poznaniu będzie mógł mieć każdy uczeń, który przystąpił do sprawdzianu i zaloguje się na stronie internetowej www.oke.poznan.pl.

 

KONKURS PLASTYCZNY

 

            Dnia 12.04.2011r. w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Moja ulubiona książka” przygotowany przez panią Magdę Błaszkiewicz. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VI. Uczniowie przygotowali prace, w których przedstawili swoją ulubioną, najciekawszą książkę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do komisji wpłynęło 20 prac. W pierwszej grupie wiekowej nagrodzono:

I-Julię Jarosz

II-Laurę Barczewską

III-Julię Jasińską

Natomiast w drugiej grupie zostały wybrane prace:

I - Beaty Kwiecień

II - Mai Graczyk

III -  Sebastiana Ostropolskiego i Martyny Przytockiej.

 

Oliwia Iwanejko kl.IV

 

PTAKI, PTASZKI...

 

            Dnia 24.04.11r. na terenie naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski pn. „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”.

 

 

 

            Uczniowie naszej szkoły licznie i chętnie przystąpili do tego dobrze już znanego konkurs. Komisja po wysłuchaniu uczestników wybrała tych, którzy najlepiej się zaprezentowali. Uczniowie ci to: Laura Barczewska kl. I, Aleksandra Drzewiec kl. II, Julia Jarosz kl. II, Dominika Otocka kl. III, Joanna Nowicka kl. IV, Oliwia Iwanejko kl. IV, Dorota Harasimowicz kl. IV oraz Martyna Przytocka kl. VI. Te osoby zakwalifikowały się do eliminacji gminnych, które odbyły się 05.05.11 r. Na eliminacjach gminnych nasze reprezentantki  wystąpiły pod opieką pani Elżbiety Leksińskiej i wyrecytowały przygotowane wiersze tak jak najlepiej umiały. Komisja konkursowa wyróżniła następujące osoby: Laurę Barczewską kl. I, Julię Jarosz kl. II, Joannę Nowicką kl. IV, Dorotę Harasimowicz kl. IV, Oliwię Iwanejko kl. IV oraz Martynę Przytocką kl. VI. Z naszej szkoły do eliminacji powiatowych jako jedyna zakwalifikowała się Laura Barczewska z kl. I. Eliminacje powiatowe odbyły się 13.05.11 r. w Kołobrzegu. Nasza koleżanka została wyróżniona. Serdecznie jej gratulujemy!            

Martyna Przytocka kl. VI

SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT...

 

            29.04.2011 r. uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Robuniu zostały podzielone na grupy. Każdy uczestnik akcji został wyposażony w worek na śmieci, gumowe rękawice oraz otrzymał bułkę słodką i napój. Oddział przedszkolny sprzątał na terenie szkoły pod opieką p. Uli Paprockiej. Klasy I-II i dzieci, które mieszkają w Robuniu sprzątały razem z nimi pod opieką p. Elżbiety Leksińskiej i p. Izabeli Jeżyny. Te dzieci sprzątały drogę do cmentarza w Robuniu i kawałek w stronę Karwina. Dzieci z Ramlewa sprzątały drogę w stronę Ramlewa pod opieką p. Anny Drzewiec. Uczniowie z Wartkowa sprzątali drogę w stronę swojej miejscowości pod opieką p. Elżbiety Maślanej.

 

            Natomiast grupa z Pobłocia sprzątała swoją drogę pod opieką p. Grażyny Pluty. Dzieci z Dargocic były odwiezione do swojej miejscowości i sprzątały okolice jeziora pod opieką p. Wiesławy Burdy. Pan Andrzej Tuszyński wybrał cztery osoby do sadzenia drzewek na terenie szkoły. Byli to: Patryk Iwański, Mariusz Lubowicki, Kuba Wysocki i Justyna Andrzejewska. Po sprzątaniu miejscowości opiekunowie rozdali wszystkim uczniom długopisy i breloczki. Następnie dzieci z młodszych klas zostały rozwiezione do swoich domów.

Sylwia Garbalska kl.V

Dalia Mamos kl. V

  

WYJAZD NA CZARNE WESELE

 

            W naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Kluk na „Czarne Wesele”, czyli święto wykopywania torfu. Pod opieką organizatora wyjazdu p. Andrzeja Tuszyńskiego i nauczycieli: p. Eli Maślanej, p. A. Studzińskiego w poniedziałkowy ranek 02 maja 40 uczniów z klas IV – VI wyruszyło spod szkoły. Podróż trwała 3 godziny. Po dotarciu na miejsce zwiedzaliśmy domy w jakich przed wiekami zamieszkiwali ludzie. Przyglądaliśmy się wykopywaniu torfu, byliśmy przy wyciąganiu świeżo upieczonego chleba z pieca, widzieliśmy jak wyrabia się garnki z gliny i robi się buty dla konia oraz inne bardzo ciekawe rzeczy.

 

            Każdy z uczestników wyjazdu miał okazję, aby kupić pamiątki. Tego dnia nie brakowało nam atrakcji i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o naszej przeszłości. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donalds’a w Słupsku, gdzie każdy zjadł to, na co miał ochotę. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

 

Dominika Kowalska kl.VI

Milena Wiśniewska kl. VI 

MECZ W LEJKOWIE

 

              W naszej szkole od dawna istnieje grupa sportowa o nazwie „Skorpion”  Robuń.  Zespół to dziewczynki z rocznika 2000 i młodsze. Dnia 07.05.2011 r. na boisku szkolnym w Lejkowie odbył się Turniej Piłki Nożnej - Liga Bałtycka. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: SP „Skorpion” Robuń, „Sprinter” Gościno,  SP Karścino i SP Lejkowo. Rozgrywki piłkarskie były bardzo zacięte i na wysokim poziomie. Po zakończonych meczach zostały ogłoszone wyniki:

 

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Lejkowa

II miejsce zajęła szkoła z Gościna

III miejsce zdobyła szkoła z Karścina

IV miejsce reprezentantki naszej szkoły

 

Oprócz tego Dorota Harasimowicz otrzymała nagrodę i tytuł najlepszej zawodniczki w drużynie „Skorpion”.

 

              Po ukończonym meczu zmęczone zawodniczki udały się na stołówkę i zjadły ciepły posiłek. Pani Elżbieta Maślana była bardzo dumna ze swoich podopiecznych.

Dorota Harasimowicz kl. IV

 

 

BIEGI ULICZNE

 

              Z okazji Święta Szkoły Podstawowej w Gościnie zostaliśmy zaproszeni na  jubileuszowy X Bieg Uliczny ku czci Jana Pawła II. W dniu 09.05.2011 r. do rywalizacji stanęło dziewiętnastu uczniów z naszej szkoły z  klas I-VI . Byliśmy podzieleni na kategorie wiekowe, dziewczynki i chłopcy biegli osobno. Dzieci z klas I-III musiały przebiec 600 m. Zawodnicy z naszej szkoły wykazali się doskonałą formą. Spośród uczniów klas I najszybszy był Szymon  Monastyrski, uczeń klasy II Daniel Wojtanowski zajął II miejsce, z kl. III miejsce na podium udało się zdobyć Julii Szczerbie. Uczniowie z klas IV-VI  musieli pokonać dystans 800 m. W czołówce udało się znaleźć dziewczynkom z kl.VI: I miejsce zajęła Klaudia Koralewska, III miejsce -  Paulina Dobrowolska.

 

              Po zakończeniu biegów zostały  wręczone  medale i dyplomy. Wszyscy  byliśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się tak dobrze zaprezentować.

                                                                                                     Klaudia Koralewska kl. VI

 

PIĄTEK ATRAKCJI

 

              U nas w szkole piątek 13 wcale nie był taki pechowy. W godzinach lekcyjnych pojechaliśmy do kina na film animowany pt. „Gnomeo i Julia”. Fabuła oparta została na słynnym dramacie Williama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Bohaterami naszej bajki były porcelanowe krasnale i zwierzęta, które zamieszkują ogrody skłóconych sąsiadów i tak jak ich właściciele, rywalizują ze sobą i podsycają waśnie. Tak jak w słynnym dramacie Szekspira, młodzi bohaterowie z poróżnionych rodzin zakochują się w sobie. Uczucie ich zostaje wystawione na ciężką próbę i oboje walczą z dylematami moralnymi. Na szczęście w przeciwieństwie do losów Romea i Julii historia bohaterów bajki kończy się szczęśliwie. Dużym atutem filmu jest również świetna muzyka, największe przeboje Eltona Johna. Seans wszystkim bardzo się podobał. Był ciekawy i wesoły. Kolejną atrakcją tego dnia była dyskoteka szkolna, na którą czekaliśmy z niecierpliwością. Dyskoteka trwała od godziny 16.00 do 20.00. Podczas zabawy odbył się konkurs na najładniejszy taniec, którego zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody. Bardzo dobrze bawiliśmy się tego dnia.

                                                                                       Dominika Kowalska kl. VI

 Żaneta Walikowska kl. VI

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

              Co roku obchodzimy Święto Szkoły, które wyznacza data urodzin naszej patronki Marii Konopnickiej. W tym czasie odbywa się szereg konkursów nawiązujących do twórczości i biografii poetki oraz uroczysty apel. W tym roku świętowanie rozpoczęliśmy już 20 maja. Tego dnia odbywały się różne konkursy dla uczniów klas starszych i młodszych. Konkurs recytatorski pod nazwą „Z Konopnicką na wesoło” był zorganizowany dla dzieci z klas I – III. Wzięło w nim udział 18 uczniów. I miejsce zajęła Laura Barczewska z klasy I oraz Dominika Masalska z klasy III, II miejsce zdobyła Magdalena Iwanicka, III miejsce Dominika Otocka – dziewczynki z klasy III. Kolejny konkurs w tej grupie wiekowej, to konkurs plastyczny. Uczniowie dowolną techniką przygotowywali rysunki do ulubionych utworów naszej patronki. Najładniejsze prace wykonały: Julia Jarosz kl. II, Marta Gudalewicz kl. III oraz Klaudia Sienkiewicz z klasy I. Rysunki naszych kolegów i koleżanek były tak udane, iż komisja konkursowa przyznała dodatkowo 6 wyróżnień. Otrzymali je: Szymon Bober kl. III, Magdalena Iwanicka kl. III, Emilia Szafarz kl. III, Dominika Garbarska kl. III, Anna Chałas kl. I i Malwina Szostak kl.I. Jeszcze tego samego dnia odbył się konkurs wiedzowy dla uczniów klas starszych pod nazwą „Wiem wszystko o Marii Konopnickiej”. Uczniowie klas IV – VI wybrali troje przedstawicieli, którzy reprezentowali klasę. Grupy rywalizowały między sobą w trzech rundach. W pierwszej należało wykazać się ogólną znajomością biografii Marii Konopnickiej. W drugiej uczniowie odpowiadali na pytania nawiązujące do baśni pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Ostatnia część konkursu wymagała od uczestników znajomości twórczości pisarki – zespoły po wylosowanych fragmentach utworów musiały wskazać ich tytuły. Należy przyznać, że konkurs był bardzo emocjonujący, a jego uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. I miejsce zajęli uczniowie z klasy VI – Martyna Przytocka, Żaneta Walikowska, Karol Woźniak; II miejsce należało do klasy IV reprezentowanej przez: Joannę Nowicką, Oliwię Iwanejko oraz Martynę Iwanejko; dziewczynki z klasy V – Klaudia Mikos, Patrycja Niedźwiecka i Weronika Szczerba uzyskały III miejsce.

 

              W dzień urodzin Marii Konopnickiej, czyli 23 maja odbył się uroczysty apel. Uczniowie z klasy VI wspomagani przez dziewczynki z klasy IV i V wystąpili w przedstawieniu przybliżającym najważniejsze wydarzenia z życia naszej patronki oraz wybrane fragmenty utworów zarówno tych napisanych dla dzieci, jak również tych poważniejszych – mówiących o problemach ówczesnego społeczeństwa i patriotycznych. W trakcie apelu złożono wiązankę kwiatów w kąciku pamięci poświęconemu Konopnickiej oraz wręczono nagrody zwycięzcom piątkowych konkursów.

 

              Po uroczystości uczniowie młodszych klas wrócili do domów, natomiast dzieci starsze rozegrały na boisku szkolnym mecz piłki nożnej.

Klaudia Mikos kl. V

 

WYCIECZKA DO KARPACZA

 

              W dniach 24-30.05.2011 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce  do Karpacza, która  została zorganizowana w ramach projektu „Polne maki”. Uczniów, którzy mogli skorzystać z tej atrakcji, wybrali nauczyciele zgodnie z odgórnie wyznaczonymi kryteriami. W wyjeździe uczestniczyło 20 uczniów z naszej szkoły oraz 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gościnie, którą także obejmuje ten projekt prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty w Gminie Gościno „Ala i As”. W czasie podróży do Karpacza zwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony, czyli sieć bunkrów, których długość sięga do około 36 km. Byliśmy w części, która znajdowała się około 30 m pod ziemią. Wieczorem dojechaliśmy do schroniska dla młodzieży w Przytoku. Tam nocowaliśmy. Na drugi dzień rano wyjechaliśmy do Karpacza. W drodze zwiedziliśmy klasztor w Lubiążu. Dopiero wieczorem dojechaliśmy na miejsce. Zostały przydzielone nam pokoje i zjedliśmy obiadokolację.  Po obiadokolacji wyszliśmy na spacer po Karpaczu. Trzeciego dnia wycieczki czekało nas największe wyzwanie - wejście na górę Śnieżkę.

 

              Droga, którą mieliśmy przebyć, była bardzo ciężka. Niestety nie doszliśmy na sam szczyt, ponieważ za mocno wiał wiatr i to podejście mogło być niebezpieczne. Na dół wracaliśmy po drodze z kamieni, która jest otwierana tylko w okresie letnim. Jedna z uczestniczek wycieczki zraniła nogę. Sprawnie została opatrzona przez naszego przewodnika. Po zejściu ze Śnieżki  zwiedziliśmy świątynie  Wang. W godzinach wieczornych zjedliśmy  pyszną obiadokolację. Po obiadokolacji wszyscy zmęczeni poszli do swoich pokoi. Następnego dnia pojechaliśmy na Szczeliniec. Pogoda nam nie dopisała. Musieliśmy pokonać około sześciuset schodów, aby wejść na sam szczyt. Było warto. Ze Szczelińca roztaczały się przepiękne widoki na Czechy.

 

              Przewodniczka opowiadała nam różne ciekawe historie związane z miejscami, które odwiedzaliśmy. Tego samego dnia pojechaliśmy jeszcze na Błędne Skały. W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonals’a. O godzinie 22.00 wróciliśmy do pensjonatu i zjedliśmy obiadokolację. Tego wieczoru chyba nikt nie miał problemów z zaśnięciem. Piątego dnia wybraliśmy się do Western City, gdzie prawie wszyscy uczniowie kupili bilety na jazdę konną. Następnie pojechaliśmy zwiedzić największy zamek Śląska -  Książ.

 

              Kiedy już wróciliśmy do pensjonatu, każdy musiał posprzątać swój pokój. Ostatniego dnia poszliśmy na spacer i kupić pamiątki. Po zakupie pamiątek poszliśmy do Muzeum Sportu i do Muzeum Zabawek, gdzie zdeponowane są zabawki zebrane przez Henryka Tomaszewskiego, twórcę pantomimy wrocławskiej. Pan Tuszyński wraz z  małżonką zabrali nas jeszcze w miejsce, gdzie zaburzona jest siła grawitacji, tam samochody samoczynnie wjeżdżają pod górę. O godzinie 16.00 wyjechaliśmy do domów. Bardzo dziękujemy panu Tuszyńskiemu za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki.

                                                                          

Agnieszka Fecycz  kl.V

                           Paulina Monastyrska  kl.V   

                                                                           

TURNIEJ  PRZYJACIÓŁ

             26 maja w czasie lekcji odbył się w naszej szkole Turniej Przyjaciół. Turniej nawiązywał  do programów profilaktycznych, min.: Zachowaj trzeźwy umysł oraz Europejski tydzień sportu, którymi są objęci nasi uczniowie.
             W I etapie turnieju zgłaszające się pary przyjaciół rozwiązywały test sprawdzający znajomość potrzeb drugiej osoby – „Dbam o siebie, dbam o Ciebie, zadbaj o mnie”. Następnie każda para została związana „więzami przyjaźni” –  serpentynowe więzy na ręku. Zadaniem uczestników było nie dopuścić do przerwania serpentyny symbolizującej ich wzajemne przywiązanie przez pół godziny. Pierwszy etap zakończył się przyznaniem punktów za test i zachowane więzy.

            W II etapie pary poddane zostały fizycznym próbom, gdzie musiały wykazać się koordynacją ruchową w konkurencjach sportowych. Przyjaciele odbijali rakietą do tenisa piłeczkę, rzucali piłeczką „rzepem” oraz piłką na odległość i do kosza, biegali z przyjacielem „na barana”.

 

Po podliczeniu punktów spośród 9 zgłoszonych par, I miejsce zajęli przyjaciele MaPa – Mariusz Lubowicki i Patryk Iwański;  II – IzKla – Izabela Bednarek i Klaudia Koralewska, III – MiMi – Michał Gozdal i Michał Dziubak. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu porządkowym.
          Turniej bardzo podobał się uczestnikom. Szkoda tylko, że niektórzy prawdziwi przyjaciele wyjechali na wycieczkę szkolną i nie mogli sprawdzić wspólnie z nami swojej przyjaźni. Może za rok...

 

A MY GRAMY, GRAMY, GRAMY…

               Działający od wielu lat w naszej szkole zespół teatralny ,,Niby na Niby” ma na swoim koncie wiele osiągnięć:

- Laureat Powiatowego Przeglądu Teatrów Amatorskich w Kołobrzegu 2005

- I miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych Marynki 2007

- II miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych Marynki 2008

- I miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych Marynki 2009

- Wyróżnienie I stopnia w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Kołobrzegu 2010

- III miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych  Marynki 2010.

           

              Na przełomie lat zmieniał się skład zespołu. Obecnie nasi aktorzy to dzieci

w wieku 6-10 lat, z których większość dopiero od marca ma systematyczny kontakt ze sceną i grą aktorską. Wspólnie przygotowaliśmy dwie sztuki: ,,Smok ze Smoczej Jamy” oraz ,,Pinokio”. Z pierwszą z nich wystąpiliśmy na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Kołobrzegu, zdobywając Wyróżnienie II stopnia, natomiast spektakl pt. ,,Pinokio” przedstawiliśmy na VI Przeglądzie Małych Form Teatralnych Marynki 2011 w Trzebiatowie i zdobyliśmy III miejsce.

 

              Dodatkowym sukcesem jest Nagroda Indywidualna za Kreację Aktorską dla Julii Jarosz. Nasze sukcesy cieszą wszystkich, ale najbardziej aktorów, którzy już dziś z niecierpliwością oczekują na pracę nad kolejnym przedstawieniem.

 

DZIEŃ DZIECKA

 

              Na ten dzień  dzieci czekają z niecierpliwością. W tym dniu w naszej szkole nie odbywają się lekcje. Od rana 1 czerwca było bardzo wesoło. Dzieci oglądały bajkę pt. „Księżniczka i Jakub”. Po projekcji wszyscy uczniowie wyszli przed szkołę, aby wziąć udział w przygotowanych zabawach sportowych. W międzyczasie mamy i nasze panie woźne przygotowywały pieczoną kiełbasę. Każdy uczeń dodatkowo dostał napój  i wafelka.

 

              Około godziny 12.00 młodsze dzieci mogły już wrócić do domów. Natomiast starsze rozegrały jeszcze mecz piłki nożnej –  klasa VI kontra „reszta szkoły”. Mecz okazał się ciężki dla uczniów klasy VI, zostali pokonani 1:9.

            


 

                 Bardzo dziękujemy organizatorom za przygotowanie wszystkich atrakcji.

Patrycja Niedźwiecka kl.V